Loyaltyclub - Programy lojalnościowe

Programy i karty lojalnościowe – jak działają i co zyskujesz?

15 czerwca, 2021

Obecnie konkurencja w różnych branżach jest ogromna, dlatego też każdej osobie prowadzącej firmę, niezależnie od jej wielkości, zależy na tym, by utrzymać klientów przy sobie. Na pewno mogą powrócić, zachęceni jakością danych usług, jednak trzeba brać pod uwagę fakt, że u konkurencji mogą znaleźć podobne, tańsze produkty. Programy i karty lojalnościowe dla klientów to świetny sposób, by zachęcić ich do dalszego korzystania z ofert Twojej firmy. Proponujemy zatem mobilną aplikację lojalnościową, która pozwoli Ci znacznie zwiększyć zasięgi, a jednocześnie pokaże zainteresowanym, że dbasz o nich i poważnie myślisz o utrzymaniu jak najlepszych stosunków z klientem.

Na czym polegają programy lojalnościowe?

Zanim dowiesz się, jakie korzyści płyną z oferowania kart lojalnościowych dla klientów, musisz poznać podstawy o kartach lojalnościowych – co to, jak działają i na jakich mechanizmach się opierają.

Programy lojalnościowe i przyporządkowane do nich karty lojalnościowe dla klientów to prosty sposób na zachęcenie ich, by kupowali częściej i zawsze u Ciebie. System LoyaltyClub to idealne rozwiązanie dla firm, którym zależy na tym, by zwiększyć zyski ze sprzedaży. Na czym polegają programy lojalnościowe dla firm? Otrzymujesz od nas specjalną aplikację, za pośrednictwem której Twoi klienci mogą się zarejestrować w Twoim programie lojalnościowym. Najpierw trzeba wypełnić nieskomplikowany formularz, w którym nowy użytkownik podaje swoje podstawowe dane. Potwierdzenie rejestracji przychodzi na maila podanego w zgłoszeniu i wówczas, po kliknięciu w link, klient może swobodnie zalogować się do aplikacji. Jeśli wiesz poznałeś już zasady, na jakich opiera się karta lojalnościowa, co to jest i jak z niej najlepiej korzystać, sprawdź, jakie zyski z systemu lojalnościowego czerpie użytkownik. Za pośrednictwem programu przy każdych zakupach klient może zbierać punkty, które w późniejszym czasie wymieni na nagrody. Są nimi kupony pozwalające nabyć wybrany produkt taniej bądź dostać go całkowicie za darmo.  Kiedy konsument wybiera konkretny kupon, aplikacja odejmuje określoną liczbę punktów z jego konta. Aby zrealizować zdobyty kupon, użytkownik zgłasza się do obsługi sklepu i pokazuje go w aplikacji. Wtedy wystarczy zeskanować kod EAN i odebrać nagrodę.

Jakie korzyści z programu lojalnościowego czerpie użytkownik? Za jego pośrednictwem przy każdych zakupach może zbierać punkty, które w późniejszym czasie wymieni na nagrody. Są nimi kupony pozwalające nabyć wybrany produkt taniej bądź dostać całkowicie za darmo.  Kiedy klient kupi dany kupon, aplikacja odejmuje określoną liczbę punktów na jego koncie. Aby zrealizować zdobyty kupon, użytkownik zgłasza się do obsługi sklepu i pokazuje go w aplikacji. Wtedy wystarczy zeskanować kod EAN i odebrać nagrodę.

W aplikacji mobilnej użytkownik posiadający ważną kartę lojalnościową dla klientów może sprawdzić promocje obecnie obowiązujące w Twoim sklepie i dzięki temu być z nimi na bieżąco. Nie jest to żadna żmudna operacja – wystarczy zaledwie kilka kliknięć, by wszystko stało się jasne, a aplikację zainstalowaną w telefonie ma się przecież stale pod ręką. Znajdzie się też miejsce na informacje o nowościach, które dopiero co pojawiły się w Twojej firmie. Program lojalnościowy w aplikacji mobilnej sprawi, że użytkownik dowie się o nich od razu, gdy tylko pojawią się na Twoich półkach, a dzięki przyporządkowanej do niego karcie lojalnościowej dla klienta będzie w stanie wybrany produkt nabyć w każdej chwili.

Karty lojalnościowe – jak to działa?

Już na samym początku trzeba odpowiedzieć na pytanie: karty lojalnościowe – co to? Jeszcze do niedawna sklepy oferowały swoim klientom plastikowe karty, na które można było robić zakupy. Obecnie zastąpiły je karty wirtualne, ujęte w aplikacjach mobilnych. Kiedy użytkownik wejdzie do aplikacji, zyskuje dostęp do swojego unikalnego kodu EAN wygenerowanego przy rejestracji. Podczas zakupów i zeskanowania kodu automatycznie zapisują się punkty. Dzięki temu, że karta jest wirtualna, klienci nie muszą pamiętać o tym, by zabierać ją ze sobą, bo cały czas jest dostępna w smartfonie.

Programy lojalnościowe dla firm – co na nich zyskasz?

Wszelkie programy lojalnościowe i motywacyjne mają za zadanie znacznie zwiększyć Twoje obroty. Pomyśl o tym, jak chętnie kupować będą u Ciebie klienci, kiedy będą za to odpowiednio nagradzani. To sprawi, że będą do Ciebie wracać, a Twoja firma odnotuje wyraźne zyski. Przy pomocy aplikacji lojalnościowej i kart lojalnościowych dla klientów, które oferujemy, uda Ci się wypromować swoją markę, sprawiając, że stanie się lepiej rozpoznawalna na rynku. Zyskasz też na pewno w oczach swoich odbiorców, gdy zaoferujesz im praktyczne narzędzie, pozwalające dotrzeć do promocji i najnowszych artykułów, które na bieżąco dodajesz do swojego asortymentu. Dzięki temu, że w aplikacji użytkownik będzie miał dostęp do karty lojalnościowej dla klientów, poczuje się częścią ważnego projektu, za sprawą którego osiągnie wymierne korzyści przy okazji każdych kolejnych zakupów.

Program lojalnościowy sprawi, że utrzymasz kontakt z klientem, nawiązując z nim trwałą relację. Dzięki powiadomieniom push i wszelkiego rodzaju aktualnościom aktywność użytkownika będzie stale czynna. Zaraz po przebudzeniu będzie sprawdzał aplikację, aby dowiedzieć się, czy właśnie nie omija go jakaś limitowana oferta. Sprytne, prawda?

Zapraszamy do współpracy

Proponujemy zaawansowane narzędzie w wyjątkowo korzystnej cenie. Nigdzie indziej nie znajdziesz aplikacji i kart lojalnościowych dla klientów, które zaoferują Ci równie dobry stosunek ceny do jakości. System zachwyci Cię funkcjonalnością i niezwykłą złożonością, przy jednocześnie atrakcyjnym cenowo abonamencie. Zapewniamy także uniwersalność niezależnie od tego, z jakich narzędzi korzystasz na co dzień. Nasza aplikacja działa na systemach Android, IOS oraz AppGallery. W ten sposób możesz zarządzać nią z poziomu każdego urządzenia, a Twoi klienci mogą ją zainstalować niezależnie od rodzaju posiadanego telefonu. To, czy użyjesz jej w roli katalogu produktów, sklepu mobilnego czy narzędzia CLICK&COLLECT, zależy wyłącznie od Ciebie i Twoich potrzeb.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania czy wątpliwości, zapraszamy do kontaktu. Z chęcią udzielimy fachowej porady.