LoyaltyClub Aplikacje lojalnościowe

Programy i karty lojalnościowe – jak działają i co zyskujesz?

15 czerwca, 2021

Obecnie konkurencja w różnych branżach jest ogromna, dlatego też każdej osobie prowadzącej firmę, niezależnie od jej wielkości, zależy na tym, by utrzymać klientów przy sobie. Na pewno mogą powrócić, zachęceni jakością danych usług, jednak trzeba brać pod uwagę fakt, że u konkurencji mogą znaleźć podobne, tańsze produkty. Programy i karty lojalnościowe to świetny sposób, by zachęcić klientów do dalszego korzystania z usług Twojej firmy. Proponujemy zatem mobilną aplikację lojalnościową, która pozwoli Ci znacznie zwiększyć zasięgi, a jednocześnie pokaże zainteresowanym, że dbasz o nich i poważnie myślisz o utrzymaniu jak najlepszych stosunków z klientem.

Na czym polegają programy lojalnościowe?

Programy lojalnościowe to prosty sposób na zachęcenie klienta, by kupował częściej i zawsze u Ciebie. System LoyaltyClub to idealne rozwiązanie dla firm, którym zależy na tym, by zwiększyć zyski ze sprzedaży. Na czym polegają programy lojalnościowe dla firm? Otrzymujesz od nas specjalną aplikację, za pośrednictwem której Twoi klienci mogą się zarejestrować w Twoim programie lojalnościowym. Najpierw trzeba wypełnić nieskomplikowany formularz, w którym nowy użytkownik podaje swoje podstawowe dane. Potwierdzenie rejestracji przychodzi na maila podanego w zgłoszeniu i wówczas, po kliknięciu w link, klient może swobodnie zalogować się do aplikacji.

Jakie korzyści z programu lojalnościowego czerpie użytkownik? Za jego pośrednictwem przy każdych zakupach może zbierać punkty, które w późniejszym czasie wymieni na nagrody. Są nimi kupony pozwalające nabyć wybrany produkt taniej bądź dostać całkowicie za darmo.  Kiedy klient kupi dany kupon, aplikacja odejmuje określoną liczbę punktów na jego koncie. Aby zrealizować zdobyty kupon, użytkownik zgłasza się do obsługi sklepu i pokazuje go w aplikacji. Wtedy wystarczy zeskanować kod EAN i odebrać nagrodę.

W aplikacji mobilnej użytkownik może też sprawdzić promocje obecnie obowiązujące w Twoim sklepie i dzięki temu być z nimi na bieżąco. Nie jest to żadna żmudna operacja – wystarczy zaledwie kilka kliknięć, by wszystko stało się jasne, a aplikację zainstalowaną w telefonie ma się przecież stale pod ręką. Znajdzie się też miejsce na informacje o nowościach, które dopiero co pojawiły się w Twojej firmie. Program lojalnościowy w aplikacji mobilnej sprawi, że użytkownik dowie się o nich od razu, gdy tylko pojawią się na Twoich półkach i będzie mógł je czym prędzej kupić.

Karty lojalnościowe – jak to działa?

Czym z kolei są karty lojalnościowe? Jeszcze do niedawna sklepy oferowały swoim klientom plastikowe karty, na które można było robić zakupy. Obecnie zastąpiły je karty wirtualne ujęte w aplikacjach mobilnych. Kiedy użytkownik wejdzie do aplikacji, zyskuje dostęp do swojego unikalnego kodu EAN wygenerowanego przy rejestracji. Podczas zakupów i zeskanowania kodu automatycznie zapisują się punkty. Dzięki temu, że karta jest wirtualna, klienci nie muszą pamiętać o tym, by zabierać ją ze sobą, bo cały czas jest dostępna w smartfonie.

Programy lojalnościowe dla firm – co na nich zyskasz?

Wszelkie programy lojalnościowe i motywacyjne mają za zadanie znacznie zwiększyć Twoje obroty. Pomyśl o tym, jak chętnie kupować będą u Ciebie klienci, kiedy będą za to odpowiednio nagradzani. To sprawi, że będą do Ciebie wracać, a Twoja firma odnotuje wyraźne zyski. Przy pomocy aplikacji lojalnościowej, którą oferujemy, uda Ci się wypromować swoją markę, sprawiając, że stanie się szeroko popularna. Zyskasz też na pewno w oczach swoich klientów, gdy zaoferujesz im praktyczne narzędzie, pozwalające dotrzeć do promocji i najnowszych artykułów, które na bieżąco dodajesz do swojego asortymentu. Dzięki temu, że w aplikacji klient będzie miał dostęp do karty lojalnościowej, poczuje się częścią ważnego projektu, za sprawą którego osiągnie wymierne korzyści przy okazji każdych, kolejnych zakupów.

Program lojalnościowy sprawi, że utrzymasz kontakt z klientem, nawiązując z nim trwałą relację. Dzięki powiadomieniom push i wszelkiego rodzaju aktualnościom aktywność użytkownika będzie stale czynna. Zaraz po przebudzeniu będzie sprawdzał aplikację, aby dowiedzieć się, czy właśnie nie omija go jakaś limitowana oferta. Sprytne, prawda?

Zapraszamy do współpracy

Proponujemy zaawansowane narzędzie w wyjątkowo korzystnej cenie. Nigdzie indziej nie znajdziesz aplikacji, która zaoferuje Ci równie dobry stosunek ceny do jakości. Zachwyci Cię funkcjonalnością i niezwykłą złożonością, przy jednocześnie korzystnym abonamencie. Zapewniamy także uniwersalność niezależnie od tego, z jakich narzędzi korzystasz na co dzień. Nasza aplikacja działa na systemach Android, IOS oraz AppGallery. W ten sposób możesz zarządzać nią z poziomu każdego urządzenia, a Twoi klienci mogą ją zainstalować niezależnie od rodzaju posiadanego sprzętu. To, czy użyjesz jej w roli katalogu produktów, sklepu mobilnego, czy narzędzia CLICK&COLLECT, zależy wyłącznie od Ciebie i Twoich potrzeb.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania czy wątpliwości, zapraszamy do kontaktu. Z chęcią udzielimy fachowej porady.